جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-اموزش فیزیک - اموزش فیزیک

جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-اموزش فیزیک

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی امروز سه شنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان که در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره فرصتی مناسب برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم به ویژه جوانان است.

وی با تاکید بر ترویج آموزه‌های اهل بیت (ع) در قالب فرهنگ کتاب‌خوانی، افزود: تأسی از ائمه معصومین (ع) سبب هدایت به مسیر درست و رسیدن به کمال می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه باید با استفاده از جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه جذب جوانان به سمت فرهنگ الهی و توحیدی را فراهم کنید، گفت: یکی از بسترهایی که می‌توانیم فرهنگ رضوی و کتاب‌خوانی را در آن تعریف کنیم فضای مجازی است، که باید بستری مناسب برای توسعه فرهنگی رضوی در این فضا ایجاد کنیم.

مهدوی بر اهمیت هم افزایی دستگاه‌های مختلف فرهنگی در توسعه امر کتاب‌خوانی تأکید و تصریح کرد: با توجه به هدف مشترک این دستگاه‌ها در ایجاد آگاهی در جامعه باید اقدامات انجام شده در راستای سیاست‌های پیش بینی شده، تداوم یابد.

وی با بیان اینکه توجه به حوزه فرهنگی نسبت به سایر حوزه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، بیان کرد: گیلان همیشه دارای مردمانی با فرهنگ و فرهنگ دوست بوده و مهد اولین‌های زیادی در بخش‌های مختلف فرهنگی کشور است.

شرکت ۱۳ هزار گیلانی در جشنواره رضوی سال گذشته

در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه های گیلان نیز با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۳ هزار گیلانی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند، اظهار کرد: آشنایی مخاطبان با سیره ائمه معصومین (ع) یکی از برنامه‌های این نهاد است.

پریسا کرمی با بیان اینکه ثبت نام جشنواره کتابخوانی رضوی از اوایل اردیبهشت ماه امسال در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و استان گیلان آغاز شده است، افزود: ۱۲ عنوان کتاب در زمینه سیره رضوی و سبک زندگی امام رضا علیه السلام و همچنین یک عنوان کتاب نیز درباره امام جواد علیه السلام برای جشنواره رضوی امسال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از سه روس مکتوب، آنلاین و پویش کتابخوان مجازی استفاده کنند، افزود: آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره تا ۲۸ خرداد ماه امسال مهلت دارند.

کرمی در ادامه بر لزوم بهره گیری از ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی گیلان و نمایندگی آستان قدس رضوی در این استان برای جلب مشارکت مردمی برای شرکت در این جشنواره تأکید کرد.

گفتنی است نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار