روانی 2016

کشف و ضبط ۳۶ کانتینر قاچاق لاستیک در هرمزگان

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
‌رئیس پلیس هرمزگان از کشف و ضبط ۳۶ کانتینر قاچاق کالا حامل انواع لاستیک خودرو خبر داد و گفت: از شهریورماه تا کنون تعداد ۶۷ کانتینر قاچاق کالا حامل لاستیک خورو شناسایی شده است.

‌‌به گزار‌ش ایسنا،‌ سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این محموله طی سه روز گذشته کشف و ضبط شده است، افزود: ماموران مبارزه به قاچاق کالا و ارز استان با همکاری گمرک هرمزگان در نهایت موفق شدند باند سازمان یافته قاچاق کالا را در استان شناسایی و متلاشی کنند.

وی اضافه کرد: این قاچاقچیان با شیوه و شگرد دستکاری اسناد گمرکی و همچنین ارائه اسناد مجهول در قالب واردات کائوچو با تعریف گمرکی پنج درصد اقدام به واردات انواع لاستیک خودرو با تعرفه گمرکی ۲۰ تا ۳۰ درصد می کردند.

ملکی با بیان اینکه ارزش ریالی این محموله حدود ۱۰۰ میلیارد ریال است، بیان کرد: ۳۶ دستگاه کانتینر توسط پلیس کشف و ضبط شد و تعداد احتمالا تعداد ۳۱ کانتینر نیز وارد کشور شده و تلاش برای شناسایی آن‌ها با همکاری گمرکات همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری مرجع قضایی تعداد پنج نفر از متهمین شناسایی شدند که یک نفر از آنها که جاعل اصلی بوده، دستگیر شده است.

رییس پلیس هرمزگان با بیان اینکه ۳۱ دستگاه کانتینری وارد شده با اسناد جعلی وارد شده بودند، شناسایی شدند، افزود: با توجه به رویکرد جدید گمرک هرمزگان ‌با تعامل خوبی که داریم و از زمانی که این رویکرد در استان شروع شده، ‌بحث قاچاق کالا از مرجع قانونی بسیار کم شده است.