به گزارش خبرنگار مهر، آئین تکریم و معارفه مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان پیش از ظهر چهارشنبه با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، مصطفی سالاری استاندار گیلان، نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان در استودیو نور صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد.

در این مراسم از حسن ظهیری مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان گیلان تقدیر و با حکم ریاست سازمان محمدباقر باقرزاده به عنوان مدیرکل جدید این مرکز معرفی شد.

صدا و سیما ابزاری برای انتقال افکار عمومی است

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به نقش صدا و سیما در ارتباط بین مردم و مسئولان در سطح استانی و ملی، اظهار کرد: صدا و سیما سبب انتقال افکار عمومی متقابل بین مسئولان و مردم و در نتیجه منجر به عملکرد بهتر مسئولین می‌شود.

مصطفی سالاری با تاکید بر اینکه صدا و سیما و فضای مجازی به عنوان ابزار و رسانه جمعی در راستای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نقش دارند، افزود: از نظارت مردم بر دولت از طریق صدا و سیما استقبال می‌کنیم و تمام دولتمردان آماده پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد، بیان اطلاعات کامل از طریق صدا سیما به مردم هستند.

وی با اشاره به مفهوم دولت بیان کرد: ارائه گزارش عملکرد دولت شامل سه قوه و هر شخصی که از امکانات مردمی و اختیارات قانون گذار استفاده می‌کند است و همه ما نیازمند تذکر مردم هستیم.

انعکاس مشکلات بی شمار گیلان در برنامه‌های صدا و سیما مشهود نیست

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه گیلان دارای مردمی با فرهنگ و با پیشینه طولانی است، اظهار کرد: انتقال فرهنگ غنی گیلان بر عهده صدا و سیما است.

محمدصادق حسنی با بیان اینکه انعکاس مشکلات بی‌شمار استان گیلان در برنامه‌های صدا و سیمای مشهود نیست، افزود: یکی از دلایلی که استان گیلان دارای اعتبارات کافی دولتی نیست عدم بیان واقعیت‌ها و مشکلات به صورت کامل و صحیح توسط صدا و سیما است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فصل تابستان و تردد مسافران به این استان، گفت: گیلان استانی مهمان پذیر است ولی باید فرهنگ‌سازی لازم و کافی توسط صدا و سیما در سطح استانی و ملی انجام شود.

اجتناب از ابتذال و زندگی اشرافی در تولید برنامه‌های صدا و سیما

نماینده ولی فقیه در گیلان درباره نقش صدا و سیما در توسعه و حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی، اظهار کرد: صدا و سیما یک تشکل فرهنگی و مورد توجه آحاد جامعه است که شامل محور مسئولان، مخاطبان و برنامه‌ها است و در صورتی که این سه بخش در کنار هم مدبرانه، عاقلانه و هوشمندانه عمل کنند رسانه نقش انقلابی خود را عمل کرده است.

آیت الله رسول فلاحتی با تاکید بر ارتقای فرهنگ جامعه با وحدت تراز نظام و آرمان‌های امام راحل و انقلاب، گفت: مسئولان در بخش رسانه باید جامعه شناس باشند و از سعه صدر ویژه برخوردار باشد و به صورت دائمی و پیوسته در تلاش برای تدارک برنامه‌های علمی و عمیق باشند، اطلاعات آنها بروز و مخاطبان خود را بشناسد و درصدد رفع نواقص باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان درباره شناخت مخاطب توسط رسانه صدا و سیما نیز ادامه داد: صدا و سیما باید به سن، جنسیت، دانش، منطقه و جغرافیای مورد نظر، مذهب و آئین مردم منطقه در تولید و اجرای برنامه‌ها برای مخاطبان توجه ویژه داشته باشد.

وی تاکید کرد: برای تولید برنامه‌ها به دین و آئین مردم، نکات و ارزش‌های دین، ایجاد نشاط اجتماعی، رعایت حریم‌های انسانی و اسلامی، اجتناب از ابتذال و بی بند و باری، عدم ترویج زندگی اشرافی نیز باید مورد توجه اهالی صدا و سیما باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *