سرهنگ حسین محمدپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت محورهای خروجی استان گیلان با توجه به پایان تعطیلات عید سعید فطر، اظهار کرد: با توجه به پایان تعطیلات و بازگشت مسافران به مقاصد خود از ساعت ۱۸ عصر روز گذشته محورهای خروجی استان به سمت جاده تهران شاهد بار ترافیکی سنگین و پرحجم است.

وی افزود: تمامی مسیرهای منتهی به محور شمال – جنوب اعم از سنگر به سیاهکل – سراوان، کوچصفهان به سنگر و همچنین محورهای غربی استان اعم از فومن و صومعه سرا به سراوان پرحجم و سنگین است.

سرهنگ محمدپور با اشاره به اینکه ترافیک در محورهای ساحلی استان گیلان نیز همانند انزلی پرحجم گزارش شده است، گفت: در سایر محورهای خوشبختانه شاهد مشکل و گره ترافیکی نیستیم.

وی دلیل اصلی ترافیک در محورهای استان گیلان را ورود خودرو از شهرهای غربی مازندران عنوان کرد و افزود: حجم ترافیک خودروها با نزدیک شدن به ساعات پایانی امروز در همه جاده‌های گیلان سنگین‌تر خواهد شد.

رئیس پلیس راه گیلان افزود: تردد خودروها در دیگر جاده‌های گیلان پرحجم اما روان است.

وی همچنین در ادامه به حوادث جاده‌ای در شبانه روز گذشته نیز اشاره و بیان کرد: خوشبختانه در شبانه روز گذشته شاهد تصادف منجر به فوت در محورهای استان گیلان نبوده‌ایم و تنها چند تصادف جرحی رخ داده که مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ محمدپور با تأکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان با توجه به بالا بودن حجم بار ترافیکی به ویژه در محورهای که جداسازی بین دو لاین ندارند از رانندگان خواست در این محورها از سبقت و سرعت غیرمجاز و حتی با توجه به بار ترافیکی از سبقت‌های مجاز و انحراف به چپ نیز جدا خودداری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *