به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسن تسخیری ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) که در مصلای مسجد جعفری صومعه سرا برگزار شد با اشاره به برخی ویژگی‌های امام خمینی، افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید اگر مؤمنان دو ویژگی را در خود تقویت کنند خداوند کفیل دو کار مهم برای آنها می‌شود.

تسخیری با بیان اینکه اهل تقوا بودن و عشق، ارادت و ایمان نسبت به رسول خدا و ولایت الهی داشتن از جمله این ویژگی ها است، گفت: کسانی که این ویژگی ها را در خود تقویت کنند نوری در وجودشان از جانب خداوند قرار داده شده و مسیر برای آنها باز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به سعادت باید اهل تقوا و تعهد به رسول و ولایت فقیه باشیم، اظهار کرد: امام خمینی دارای این دو ویژگی بود و توانست با تقوا مسیر سخت به ثمر رساندن انقلاب را طی کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در ادامه به وصیتنامه امام راحل اشاره و تصریح کرد: ایشان وصیتنامه خود را با این جمله که با دلی آرام و ضمیری روشن به سوی خداوند متعال باز می‌گردد آغاز کرده اند که این نشان دهنده این است که انسان با تقوا به این مقام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تقوا ابعاد مختلفی دارد، بیان کرد: تقوا فقط نماز خواندن، گرفتن روزه، پرداخت زکات و انجام عمل حج نیست بلکه خدمت به مردم یکی از ابعاد تقوا است.

تسخیری با اشاره به اینکه مسئولین نظام باید خود را نوکر مردم بدانند، تأکید کرد: اگر به بیت المالی در اختیار مسئولان نظام قرار می‌گیرد نباید خیانت کنند و تنها باید به فکر مردم باشند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با همین دو ویژگی موفق به ایجاد تحول در دنیا شد، گفت: امام راحل با روحیه انقلابی گری وارد عرصه شد اگر می‌خواهیم این انقلاب به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) متصل شود باید از روش‌ها امام و نایب بر حق ایشان مقام معظم رهبری پیروی کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به برخی ویژگی‌های انقلابی گری از دیدگاه امام خمینی (ره)، اظهار کرد: پیروی از ولایت فقیه، داشتن وحدت کلمه، ساده زیستی و عدم وابستگی به خارج برخی از شاخصه‌های انقلاب گری از دیدگاه امام راحل بوده است.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب گری با اشرافی گری مغایرت دارد، افزود: مسئولی که زندگی اشرافی داشته نمی‌تواند به فکر مردم، نیازمندان و فقرا بوده و به آنها خدمت کند. اگر بخواهیم در مقابل باطل ایستاده و از حق دفاع کنیم باید ساده زیست باشیم.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت اگر مسئولان در ۱۸ سال گذشته که رهبری معظم بارها بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کردند به این موضوع توجه لازم را انجام می‌دادند امروز شاهد این وضعیت اقتصادی نبودیم متأسفانه نگاه وابستگی به خارج در میان برخی از مدیران ما وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *